2013_02_17 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA 

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

17 lutego 2013 roku

  • Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania po mszy św. o godz. 1230 a dzieci I-komunijne i ich rodziców zapraszamy na msze o godzinie 1600.
  • Papież Benedykt XVI prosi o modlitwę na ostatnie dni swojego pontyfikatu oraz o wybór nowego Papieża. Nasz biskup, Henryk Hoser SAC, sugeruje, aby we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji codziennie aż do wyboru nowego następcy św. Piotra, odbywała się w podanych intencjach Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się codziennie od godz. 1700 do 1755. Prosimy o dołączenie do swoich prywatnych intencji, również tych wskazanych powyżej.
  • 27 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Gabriela od MB Bolesnej. Podobnie jak w ubiegłym roku dziewięciodniowe przygotowania będą wprowadzeniem do uroczystości. Nowennę zaczynamy już jutro mszą św. o godz. 1800 pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka i codziennie będziemy kontynuować do samej uroczystości. W tym roku wśród zaproszonych gości będzie między innymi s. Anna Bałchan zajmująca się pomocą osobom zmuszanym do prostytucji, p. Adam Woronowicz, aktor który zagrał w kinowym filmie rolę bł. Jerzego Popiełuszki, p. Hubert Radke – koszykarz i kilka innych osób. Najintensywniej zapowiada się nam sobota 23 lutego. Od godz. 1300 do 1530 będzie spotkanie dla dzieci. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaków i prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą swoje ulubione zabawki – oczywiście po spotkaniu wrócą z nimi do domu… Od godz. 1600 do 1730 będzie miał miejsce koncert ewangelizacyjny, adresowany głownie do młodzieży, w wykonaniu zespołu En Gedi i Armia Dzieci pod kierownictwem p. Pawła Skrzeka. Oczywiście jedno i drugie wydarzenie nie zamyka możliwości wejścia osobom dorosłym – wszystkich serdecznie zapraszamy. Tego dnia na wieczornej mszy św. będziemy gościć ss. Pasjonistki od św. Pawła od Krzyża – jedną z żeńskich gałęzi naszego Zgromadzenia. 
  • Już dzisiaj zapraszamy na uroczystą mszę św. 27 lutego o godz. 1800, w dzień uroczystości, której będzie przewodniczył abp. Henryk Hoser SAC.
  • Informacje bardziej szczegółowe dotyczące całej nowenny można znaleźć w pierwszym (miejmy nadzieję, że nie ostatnim) numerze gazetki parafialnej, która będzie rozdawana po mszy św. przez naszych ministrantów. W gazetce znajdziemy krótki tekst mówiący o osobie św. Gabriela oraz o sytuacji na budowie naszego kościoła. W gazetce i z ambony ogłaszamy dwa konkursy:
  •  na tytuł gazetki parafialnej,
  • – drugi konkurs jest adresowany do dzieci na nowy portret św. Gabriela pod hasłem: „Święty uśmiechnięty”. 
  • Szczegóły dotyczące obydwu konkursów znajdują się w gazetce.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.