Domek Młodych – Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczno-manualne

I. Częstotliwość – dwa razy w miesiącu.

II. Godziny i dni tygodnia – czwartki/ piątki. Do potwierdzenia..

III. Tematy zajęć

 

1. Lepienie z masy solnej.

Zajęcia dla dwu grup wiekowych 3-6 lat i 7-10 lat. Czas trwania 60-90 minut. Dla pierwszej grupy lepienie z masy solnej przy wykorzystaniu foremek do ciasta i na przykład różnych rodzajów makaronów. Dla starszej grupy lepienie aniołków wiszących. Na jednych zajęciach będą lepione przedmioty na kolejnych po wysuszeniu malowane i lakierowane. Niezbędne materiały: stolnica, wałek do ciasta, mąka, sól, woda, kubeczki, pędzle, spinacze biurowe, różne makarony, farby plakatowe i akrylowe, lakier akrylowy.

2. Wykonanie ozdobnych broszek filcowych lub zawieszek do kluczy, torebek.

Zajęcia skierowane do dzieci od 8 lat. Czas trwania od 60 do 90 min. Niezbędne materiały: filc, wypełnienie do pluszaków, kordonki, igły, koraliki, klej do filcu, zapięcia do broszek.

3. Wykonanie filcowego etui na telefon.

Zajęcia skierowane do dzieci od 8 lat. Czas trwania od 60 do 90 min. Niezbędne materiały: filc gruby i cienki, nici do szycia na maszynie, klej do filcu, maszyna do szycia (mam własną)

4. Wykonanie prostej torebki z materiału np. filcu.

Zajęcia skierowane do dzieci powyżej 12 lat. Czas trwania 180-240 minut (z możliwością rozbicia na dwie części), tylko małe grupy). Niezbędne materiały: nici, tkaniny, filc, nożyczki, guziki i inne dodatki według uznania, maszyny do szycia (mam własną).

5. Wykonanie ozdób choinkowych.

Zajęcia dla dwu grup wiekowych 3-6 lat i 7-10 lat. Czas trwania 60-90 minut. Ozdoby choinkowe z masy solnej dla młodszej grupy, ozdoby choinkowe z filcu dla starszej grupy. Niezbędne materiały: sól, mąka, foremki do ciasta, rafia, stolnica, wałek do ciasta. Ozdoby filcowe niezbędne materiały: filc, wypełnienie do pluszaków, kordonki, igły, koraliki, klej do filcu,

6. Wykonanie stroika świątecznego na stół.

Zajęcia dla dwu grup wiekowych 3-6 lat i 7-10 lat. Czas trwania 60 minut. Niezbędne materiały: kule styropianowe, stare szalik, rękawiczki lub swetry, klej na gorąco, gałązki świerkowe lub jodłowe, świeczki, bombki, drewniane plastry drewna, szyszki, orzechy.

7. Zdobienie jajek na Wielkanoc techniką batikową.

Zajęcia dla dzieci od 5 lat. Czas trwania 60 minut. Niezbędne materiały: jajka, wosk, szpileczki, ołówki z gumką, farbki do jajek, łupiny z cebuli, kubeczki garnek, ręczniki papierowe.

Więcej tematów w terminie póżniejszym. Prowadząca Anna Grzyb.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.