I Komunia

„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (KKK 1324)

 

Pierwsza Spowiedź i Komunia Św. dzieci w naszej Parafii odbywa się w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Termin ustalany jest dopiero na  pierwszym spotkaniu organizacyjnym we wrześniu (w związku z koniecznością ustalenia liczby grup nie możemy podać dat Komunii wcześniej). Na tym spotkaniu rodzice otrzymują również informacje o datach spotkań dla dzieci i rodziców.

Podstawowe przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbywa się w ramach katechizacji szkolnej. Dzieci, które uczą się w szkołach poza terenem Parafii, a przynależą do naszej wspólnoty parafialnej winny być zgłoszone przez rodziców we wrześniu (na początku roku szkolnego). W terminie wyznaczonym przez przygotowującego księdza należy dostarczyć świadectwo chrztu dziecka – zwolnieni są ci, których dzieci były chrzczone w naszej parafii.

One thought on “I Komunia

  1. Piotr 9 października 2017 at 13:42

    Szczęść Boże,

    Ks. proboszcz obiecał, na pierwszym spotkaniu z rodzicami dzieci przystępującymi do I komunii, że postara się umieścić informacje oraz link do dokumentu z oświadczeniem na stronie internetowej parafii. Czy można prosić o udostępnienie aktualnego harmonogramu I komunii na 2018 rok oraz plików z wzorem oświadczenia w tym miejscu?

    pozdrawiam
    Piotr

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.