Ogłoszenia ( 24.03.2019)

  1. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  2. Zgodnie ze zwyczajem raz na kilka lat biskup wizytuje parafie w diecezji. W następną niedzielę w naszej parafii na wszystkich Mszach św. będziemy gościć ks. bp Marka Solarczyka.
  3. W dniach 7 – 9 kwietnia odbędą się wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Mieczysław Sagan SVD.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W najbliższy piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30 dla dorosłych o godz. 18:30. W soboty koronka do Matki Bożej Bolesnej po Mszy św. o godz. 7:00. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12:30.
  5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ekstremalną organizowaną przez wspólnotę Domowego Kościoła dla wszystkich chętnych, która odbędzie się w piątek, o godz. 21:00. Rozpoczęcie na skrzyżowaniu ulic Wesoła i Sokoła w Markach. Prosimy wziąć ze sobą latarki.
  6. W następna niedzielę Msza św. o godz. 16:00 dla dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św. Natomiast po Mszy św. spotkanie z rodzicami
  7. „Woreczek Ryżu” jest to inicjatywa dobroczynna, w którą zaangażowały się oba nasze szczepy Skautów Europy. Celem akcji jest zbiórka środków finansowych na zakup żywności dla głodnych i niedożywionych dzieci w Kenii i Ekwadorze, będących podopiecznymi misjonarzy franciszkańskich. Nazwa tej inicjatywy – Woreczek ryżu odnosi się do faktu, że we wspomnianych krajach taka porcja jest dla tamtejszych dzieci często jedynym posiłkiem w ciągu całego dnia. Nasi skauci przygotowali symboliczne woreczki z ryżem, które będą rozprowadzać za tydzień, 31 marca, po Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do tego dzieła dobroczynności.
  8. Serdecznie zapraszam na III Charytatywny Bezalkoholowy Bal Wielkanocny, który odbędzie się 11 maja 2019r. o godz. 18:00 Msza św. dla uczestników balu a o godz. 19:00 rozpoczęcie balu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy Ostródzkiej. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę prowadzoną przez wodzireja Piotra Pastora przy zastawionym stole. Koszt od osoby to 150 zł. Zapisy na stronie WWW.misjagabriela.pl.
  9. Nasza Parafia należy do organizacji pożytku publicznego i posiada numer KRS 0000492304, który umożliwia przekazanie 1% podatku na Parafię.
  10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Idziemy”, które są wyłożone na ławce pod chórem.