Ogłoszenia ( 3.05.2020)

  1. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
  2. W związku z pandemią zostały przesunięte majowe terminy I-wszej Komunii św. Natomiast bierzmowanie zostało odwołane do momentu sprzyjających warunków epidemiologicznych.
  3. Prosimy o przestrzeganie liczby 60 wiernych na Mszy św. w naszym kościele i siadaniu pojedynczo w wyznaczonych miejscach. Osoby, które się nie zmieszczą mogą pozostać na zewnątrz i podejść tylko do komunii św.
  4. W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – w tym dniu uroczystość znosi post. W sobotę uroczystość N.M.P. Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
  5. Rozpoczął się miesiąc maj. Po Mszy św. wieczornej codziennie odbędzie się nabożeństwo majowe.
  6. W związku z epidemią nie możemy odprawiać majowego w terenie. Żeby tradycji uczynić zadość zapraszamy na transmisję Mszy św. w środy o godz. 18:00 i po niej nabożeństwa majowego.
  7. W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św., spowiedzią i sakramentem namaszczenia chorych do osoby umierającej.
  8. W zakrystii są do nabycia maseczki z logo Misja Gabriela w cenie 20 zł.
  9. Drodzy Parafianie zwracamy się do Was z prośbą. Ponieważ parafia utrzymuje się z ofiar składanych na tacę podczas Mszy św. w związku zaistniałą sytuacją prosimy o przekazywanie swoich dobrowolnych ofiar na konto parafii z dopiskiem „taca”. Nr konta parafialnego jest umieszczony na stronie parafii w zakładce kontakt. Serdeczne Bóg zapłać.