Światowe Dni Młodzieży 2016

W ciągu ostatnich dni dowiedzieliśmy się nieco więcej szczegółów na temat Światowych Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 r. Dlatego chciałbym podzielić się z wami ustaleniami dotyczącymi naszego wyjazdu do Krakowa.

1. Wyjazd tak jak było to podane wcześniej będzie 25 lipca około 14.00 – 15.00, powrót planujemy na 31 lipca (niedziela) w późnych godzinach nocnych.
2. W dniach 25 – 30 lipca będziemy zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Chęcinach (ok 90 km od Krakowa).
3. Dwa pierwsze dni będą poświęcone integracji grupy, katechezom i odwiedzeniu miejsc ważnych dla naszej historii (w związku z 1050 rocznicą chrztu Polski).
4. Od  28 i 29 lipca będziemy wraz z pielgrzymami z całego świata uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach centralnych (przywitanie Ojca św., Droga Krzyżowa) oraz festiwalu młodych, a na nocleg wrócimy do Chęcin.
5. 30 lipca wcześnie rano udajemy się do Krakowa, aby około południa dotrzeć do Brzegów, miejsca czuwania z Ojcem Św. gdzie spędzimy ostatnią noc na wspólnym czuwaniu modlitewnym.
6. 31 lipca po Mszy rozesłania udajemy się do autokaru (może to zająć dość dużo czasu stąd nie podajemy godziny powrotu) i wracamy do Warszawy.
7. W związku z wybraniem innego rodzaju pakietu, koszt całego wyjazdu wynosi w sumie 830 zł (obejmuje to pakiet, nocleg, wyżywienie, transport, fundusz solidarnościowy).
8. Wiele osób prosiło o przeniesienie terminu płatności zaliczki na maj, co też czynimy. Ostateczny termin wpłaty zaliczki (400 zł) to 15 maj.
9. Wszelkie pytania należy kierować do o. Łukasz na adres: lukasz.sdm@outlook.com lub osobiście na spotkaniu 25 kwietnia o godz 19.00 w parafii na Ostródzkiej.
o. Łukasz Andrzejewski CP

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.